This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.

Learn more

Las Vegas Open Warhammer 40k

GAMEMAT.EU
Las Vegas Open Warhammer 40k - Gamemat.eu

UPDATE: Our Czech friend Adam Binar achieved 5 wins and 1 loss at Las Vegas Open placing around 50th out of 900 players!

Following interview is in Czech language only, we apologize. But at least ou can have a look at his army and list.

Náš kamarád Adam Binar je právě v Las Vegas, kde se účastní největšího světového turnaje ve hře Warhammer 40k. 
Turnaj začíná již zítra a nás zajímalo jakou armádu si přivezl a jak se na tuto velkou událost připravoval. 
Rád nám na pár otázek odpověděl, za což mu moc děkujeme:) Přidáváme také foto jeho armády a list.

Ahoj Adame! Řekl bys nám něco málo o sobě? Odkud pocházíš, jak dlouho hraješ 40K a kde nejčastěji hráváš a jaké preferuješ armády? 
Jaká je tvá herní historie z hlediska kompetitivních turnajů u nás a ve světě?

Ahoj! Jsem rodákem z Olomouce, kde mne jako nováčka vzal pod svá křídla kamarád a naučil mne pravidlům Warhammer 40k. To se stalo v roce 2005. Moje první armáda byla Imperiální Garda, nyní zvaná Astra Militarum. Tu střídavě hraji až do dneška. Jelikož se snažím hrát hlavně kompetitivně, tak ji někdy musím odložit do poličky a vytáhnout něco, co má zrovna silná pravidla pro kompetitivní hraní. Proto u mě doma najdete Castellana, Crusadera a 3 Helveriny od Imperial Knights, opravdu velký zástup loajálních řezníků tzv. Blood Angels a nyní čerstvě Iron Hands. Kvůli práci bydlím v zahraničí, konkrétně Španělsko – Madrid. Takže hraji v jednom z oficiálních GW obchodů, který pořádá pravidelně každý měsíc turnaj. Jelikož cestování letadlem do hlavních metropolí Evropy vyjde na „pár stovek“ tak už třetím rokem se účastním velkých turnajů jako je London GT, Amsterdam GT, Prague Open atd. LVO byl můj sen už před pár lety a loni v únoru jsem se rozhoupal ke koupi lístku. Jelikož to už není výlet za „pár stovek“ tak jsem vše skonzultoval se ženou  odložil nějaké peníze bokem a letos v lednu se jedu poprat s americkou metou.

Vyrážíš na LVO, řekl bys nám něco k tvému listu, a jak probíhala jeho volba a jakou herní strategii s ním plánuješ? Jaké můžou být jeho výhody a nevýhody?

Jak jsem psal výše, dříve jsem hrál Imperiální Gardu a Blood Angels (velmi často obě armády dohromady). Bohužel začínal jsem mít problémy s některými armádami. Zejména pak s novými mariňáky. Důvod byl jednoduchý. Nová pravidla armád, nové stratagemy, nové finty, zatím co Garda zůstala bez aktualizace. Také jsem chtěl změnu. Můj průměrný počet modelů na armádu byl 140 a při některých hrách z toho bolela hlava. Když jsem viděl pravidla pro nové mariňáky a jejich supplement Iron Hands, věděl jsem 2 věci. Není třeba moc modelů a budou skvělí na kompetitivní hraní. 
V listu je momentálně 30 modelů. Navíc IH jsou velmi přímočaří v jejich taktice: Rozstřílej vše co vidíš. Co nevidíš, pro to si doleť a rozstřílej to taky. Bonusy Iron Handů zvýhodňují některé modely tak moc, že ze stavu „vůbec to nemá cenu hrát“ se najednou stane „tohle musím hrát“. Mluvím hlavně o Stormhawk letadle a Stormtalon letadle. Obě dvě mají stejné vybavení 2x assault cannon a typhoon missile launcher. A proč oni? Protože díky IH netrpí na pohyb za Heavy zbraně, jako vozidla násobí x2 jejich Woundy při zjištění Damage tabulky a velmi často dokáží mít Balistic Skill 2+ s rerollem jedniček. Při tom množství střelby co dokáží vyprodukovat to je hrozně silná kombinace. 
Samozřejmě by mi tam chyběl nějaký větší anti tank. Proto 2x Repulsor Executioner. Který sám o sobě má hrozivé množství střelby, ale hlavně jeho Heavy laser destroyer se silou 9 armor penetration 5 a dmg je náhodný D6 s minimem 3! To už je něco, co vám dokáže dost rozhodit fasádu. 
Toto by bylo to hlavní jádro armády. Samozřejmě tam mám 3x po 5ti Scoutech abych měl Batalion a dostal tak více Command Points. Je tam Thunderfire cannon pro Indirect střelbu a 2x charakteři, kteří stojí za Repulsory a dávají jim nějaké rerolly na hity a woundy. 

Jak probíhal trénink s novou armádou? Kolik her jsi odehrál, připravoval jsi se nejak extra?

Her s touto armádu jsem zvládl 10. To bohužel stačí na základní seznámení jak armáda funguje, zapamatovat si hlavní stratagemy atd. Hned co jsem udělal, že si vytvořil vlastní „codex“ Iron Handů. Tahat celý Codex Space Mariňáků, hledat v tom všechny ty informace a do toho IH supplement, to by mi ubíralo hrozně moc času. Proto jsem si vytiskl na A4 jen jednotky, které hraji, jejich stratagemy, bonusy, doktríny, reliky atd a nechal si to svázat do sešitu. Nyní mám jednu knížku, kde je vše potřebné a nic na víc. Když něco potřebuji najít, trvá mi to 5 sekund. 
K přípravě ještě přiřadím poslouchání youtube kanálů o kompetitivním hraní. Vždycky když mám možnost, tak si něco pustím během práce nebo doma u malování. Jak někdo zmíní nějaké „kombo“ poznačím si to a někdy i dohledám. Snadněji si to tak zapamatuji a během her mě soupeř o to méně překvapí. 

Co jiné hry, zbývá Ti čas zahrát i něco dalšího kromě 40k?

Zásah přímo do srdce dlouhou dobu jsem měl doma Necromundu, Kill Team, Adeptus Titanicus a nespočet deskovek ze světa 40k ale i AoS. Na některé se prášilo i několik let a tak s lítostí jsem musel vše prodat. WarCry jsem si koupil hned po jejím vydání a nezahrál jsem si ani jednu hru, i když samotná hra trvá 20-30 minut? Bohužel málo čas a to málo co mám investuji plně do 40k.

Plánuješ po LVO stavět nějakou novou armádu, a nějaké další turnaje v tomto roce?

Novou armádu už ne. To co je doma mi stačí na kompetitivní hraní určitě. Navíc s příchodem knihy - rozšíření Blood of Baal si skompletuji Blood Angels a zkusím si zahrát čistě je. Armáda dostala moc pěkné bonusy a vylepšení. 
Letos se nejvíc těším na Prague Open. Zúčastním se týmového hraní s pod názvem GTTT. Prague Open je rok od roku větší a kvalitnější. Navíc zde letos budou hráči z celé Evropy! Tak skvělí turnaj na domácí půdě si prostě nesmím nechat ujít!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+ Player: Adam Binar

+ REPORTED ARMY FACTION: Iron Hands

+ TOTAL COMMAND POINTS: 9

+ TOTAL ARMY POINTS: 1999

+ POWER LEVEL: 88

+ ARMY FACTIONS USED: Space Marines, Iron Hands

+ TOTAL REINFORCEMENT POINTS: 0

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

== Battalion Detachment == Space Marines, Iron Hands [ 61PL, 1486pts] 5CP

HQ: Captain on Bike (88) + Chainsword (0) + Bolt pistol (0) [6PL, 88pts] Warlord

HQ: Lieutenant with Jump Pack (78) + Chainsword (0) + Bolt pistol (0) [6PL, 78pts]

TR: 5 Scout Squad (55), 5x Boltgun (0) [4PL, 55pts]

TR: 5 Scout Squad (55), 5x Boltgun (0) [4PL, 55pts]

TR: 5 Scout Squad (55), 5x Boltgun (0) [4PL, 55pts]

FA: 3 Scout Bike Squad (63), 3x Astartes shotgun (0), 3x Twin boltgun (0) [3PL, 63pts]

HS: Repulsor Executioner (215) + 2x Fragstorm grenade launcher (8) + Heavy laser destroyer (40) + Heavy onslaught gatling cannon (30) + 2x storm bolter (4) + Twin heavy bolter (17) + Twin icarus ironhail heavy stubber (10) [15PL, 324pts]

HS: Repulsor Executioner (215) + 2x Fragstorm grenade launcher (8) + Heavy laser destroyer (40) + Heavy onslaught gatling cannon (30) + 2x storm bolter (4) + Twin heavy bolter (17) + Twin icarus ironhail heavy stubber (10) [15PL, 324pts]

HS: Thunderfire Cannon (55) + Techmarine Gunner (26) + Flamer (6) + Plasma cutter (5) [4PL, 92pts]

FL: Stormtalon Gunship (100) + Twin assault cannon (44) + Typhoon missile launcher (32) [8PL, 176pts]

FL: Stormtalon Gunship (100) + Twin assault cannon (44) + Typhoon missile launcher (32) [8PL, 176pts]

== Air Wing Detachment == Space Marines, Iron Hands [ 27PL, 513pts] 1CP

FL: Stormhawk Interceptor (85) + 2x Assault cannon (44) + Typhoon missile launcher (32) + Icarus stormcannon (10) [9PL, 171pts]

FL: Stormhawk Interceptor (85) + 2x Assault cannon (44) + Typhoon missile launcher (32) + Icarus stormcannon (10) [9PL, 171pts]

FL: Stormhawk Interceptor (85) + 2x Assault cannon (44) + Typhoon missile launcher (32) + Icarus stormcannon (10) [9PL, 171pts]

ARMY REINFORCEMENT POINTS: 0

ARMY REINFORCEMENT FACTION: NONE

card_giftcard
Free Bag!

Free carry bag for each mat!

store
Worldwide delivery

With tracking updates by email.

schedule
Customer service 24/7

We are here to help! Let us know any issues.

face
Supporting the community!

Special deals for gaming clubs and events.